'ye COM.TR Alan Adınızı Belgesiz Kayıt Edebilirsiniz Hemen Belgesiz Kaydet
Bilgilerinizin doğru girilmesi, hizmetinizi sorunsuz kullanabilmeniz için önemlidir. Özellikle alan adı alınırken hatalı girilen bilgiler, alan adının kullanılamamasına ve kaybedilmesine yol açacaktır.

Kişisel Bilgiler

Fatura Adresi

Ek Bilgiler
(zorunlu alanlar *)

Sadece Kurumsal Hesaplar
Sadece Kurumsal Hesaplar

Hesap Güvenliği

Şifre Güvenliği: Şifrenizi Giriniz

E-posta bültenimize kayıt olun

Size e-posta ile zaman zaman haber, bilgi ve özel teklifler sunmak istiyoruz. E-posta listemize kaydolmak için aşağıdaki kutucuğu işaretleyin. İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

HİZMET SÖZLEŞMESİ

1. TARAFLAR ve KONUSU

Bu genel hizmet ve kullanım sözleşmesi HizmetPark Bilişim Teknolojileri (HizmetPark olarak anılacaktır) ve/veya www.hizmetpark.com internet sitesinde belirtilen hizmetleri sağlayan HizmetPark üzerinden hizmet alacak olan tüzel ve gerçek kişiler (Müşteri veya hesap sahibi olarak anılacaktır) arasında HizmetPark web sitesi üzerinden sunulan hizmetlerin kullanımı ve satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır. İş bu sözleşme, müşterinin hizmet alması ile imzalanmış kabul edilir ve taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler. Tüm müşteriler 7 gün 24 saat açık olan internet sitemizden tüm sözleşmeleri okuyabilir.

2. HESAP AÇILIŞI

Verilen bilgilerin eksiksiz olması durumunda sipariş işleme alınır, daha sonra HizmetPark Kredi Kartı ve Havale (ödeme bildirimi yapılması halinde) ile yapılan ödemelerde anında kurulum garantisi verse de olası bir sistem hatası veya herhangi bir sorunda hizmet teslim işlemi 48 saate kadar çıkabilmektedir. Kullanıcının bu süre zarfı boyunca herhangi bir hak idda etmesi mümkün değildir.

EFT ile yapılan ödemelerde, ücret belirtilen banka hesaplarımıza giriş yaptığı andan itibaren (ödeme bildirimi yapılması halinde) HizmetPark'ın taahüt ettiği teslimat süresi başlar.

Kullanıcı kaynaklı herhangi bir hatada (eksik bilgi gönderimi, ücretin eksik gönderilmesi vb.) işlem süresi daha da uzayabilmektedir, bu sebepten sipariş esnasında bilgilerinizi doğru girdiğinize ve ödemenizi eksiksiz bir şekilde tamamladığınıza emin olun. Kullanıcı hatasından kaynaklı uzayan teslimat sürelerinden HizmetPark sorumlu değildir.

3. İÇERİK VE KISITLAMALAR

HizmetPark tarafından sağlanan tüm hesaplar sadece yasal izinler dahilinde kullanılabilmektedir. Servislerimizden yararlanan tüm müşterilerimiz yayınlayacakları tüm içeriğin yasalara uygun ve zararsız olduğunu bu anlaşma ile kabul etmiş sayılır. Ayrıca müşteriler yayınlayacakları tüm içerikten kendileri sorumlu olup HizmetPark müşterilerin yayınladığı içerikten sorumlu tutulamaz.

Hizmetimizi kullanırken herhangi bir telif hakkı veya marka ihlali yapmak kesinlikle yasaktır. Bu sadece video, müzik, kitap, fotoğraf veya herhangi bir başka telif eserin izinsiz kopyalanması ile sınırlı değildir. Herhangi bir ticari marka sahibinin ürünlerini izinsiz olarak yayınlanması hesabınızın derhal sona erdirilmesiyle sonuçlandırılacaktır. Herhangi bir telif hakkı ihlali olduğunda kullanıcı hesabı süratle kaldırılacaktır veya hesabına erişim kısıtlanacaktır. Herhangi bir hesapta ihlal tekrarında telif hakkı yasaları askıya alınacak veya hosting hesabı sonlandırılacaktır.

HizmetPark Web Sitesi'nde yer alan her türlü bilgi, istatistiki şekil ve değer, güvenilirliği genel teamüller çerçevesinde kabul edilen kaynaklardan elde edilerek derlenmiş olup, doğrulukları ve yeterlilikleri hiç bir şekilde HizmetPark tarafından garanti edilmemektedir.

Hizmetpark.com web sitesinde yer alan bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerlerin kullanımı sonucunda doğabilecek doğrudan veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet zararlardan ve olası sair zarar ve masraflardan dolayı HizmetPark’ın hiç bir şahsi, hukuki ve cezai sorumluluğu mevcut değildir.

Satın alınan hizmetlerin yedek alanı olarak kullanılmasına izin verilmemektedir. Yine hesabın dosya deposu olarak kullanılmasına izin verilmemektedir. (Hesaptan yayınlanan video ve dosyalar gibi) Tüm hosting sunucularımızda izin verilmeyen işlemlerle ilgili örnekler alt kısımda listelenmiştir;

* Proxy Scriptler/Anonymizerlar
* Korsan Yazılım/Warez
* Fotoğraf Hosting Scriptleri (Örnek: Photobucket yada Tinypic gibi)
* AutoSurf/PTC/PTS/PPC siteleri
* IP Scannerlar
* Bruteforce Programları/Scriptleri/Uygulamaları Mail Bombers/Spam Scriptler
* Mailer Pro Banner-Ad servisleri (ticari banner reklamlar)
* File Dump/Mirror Scriptleri (Örnek: rapidshare, rapidleech)
* Ticari Audio Streaming
* Uygun izinlere sahip olmayan madde satışı
* Adult, Erotik, Adult Hikaye/Video gibi her türlü içeriğe sahip siteler
* Piyango / Kumar Siteleri
* MUD'lar/RPG'ler/PBBG'ler
* Hacker siteleri odaklı/arşiv/programlar
* Yasadışı faaliyetleri teşvik siteleri
* Forumlar ya da websitelerinde warez/korsan/yasadışı içerik dağıtımı
* Banka Tahvilleri/Banka Senet Ticaret Programları
* Hileli Siteler (listelenen siteleri ile sınırlı değil aa419.org & escrow-fraud.com)
* Virüslü İçerikler ve Shell Scriptleri
* Instagram, Twitter, Facebook vb. sosyal medya hesaplarını veya kullanıcı şifrelerini kayıt altına alan yazılımlar

Herhangi bir hesap sahibi üçüncü parti ağ ya da sisteme üçüncül kişinin izni olmadan bağlı bulunduğunda hesap askıya alınır. Ağ veya sisteme erişim için direk olarak sizin kontrolünüzde işlem için üçüncül kişiye ait yazılı belge olması gerekir. HizmetPark sunucularında kendi isteğine bağlı olarak üçüncül kişinin ağ veya sistemine bağlanmak istekleri için yetkili taraftan da belgeleri istenmektedir.

HizmetPark herhangi bir hesap sahibine hizmet vermeyi reddetme hakkına sahiptir. Yayınladığınız bir materyal müstehcen, tehdit, yasadışı yada bir şekilde kullanım sözleşmesini ihlal eden bir durumda olduğu zaman size haber verilerek ya da haber verilmeden sunucularımızdan hesabınız kaldırılabilir veya devre dışı bırakılabilir.

Abuse birimimizden e-posta geldiğinde, 24 saat içerisinde gelen bildirime karşı destek bileti üzerinden cevap verme zorunluluğunuz vardır. 24 Saat içinde cevap alınamıyorsa hizmetin askıya alınması veya sonlandırılması gerekir.

Sitenizin yada hizmetlerinizin kabul edilebilirliği konusunda şüpheniz varsa info@hizmetpark.com adresine e-posta göndererek bizimle irtibata geçebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağımızı unutmayınız.

HizmetPark; yasal sebeplerle, sistem yönetimi amacıyla, izinsiz girişi takip etmek amacıyla, güvenlik prosedürlerini doğrulamak amacıyla ve/veya çalışma güvenliği amacıyla site içeriklerini ve/veya her türlü erişimi takip altına alabilir. Takip sırasında içerikler/bilgiler, yukarıda açıklanan amaçlarla test edilebilir, kaydedilebilir, kopyalanabilir veya kullanılabilir.

HizmetPark, yukarıda açıklanan amaçlar dışında (Yasal talepler hariç) içeriklerinizi herhangi bir şekilde kullanmaz veya paylaşmaz.

4. ÖDEME

İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir.

Tüm hizmetlerde hizmeti alan müşterilerin ödemeleri, son ödeme tarihlerine kadar yapmakla mükelleftir. Ödemelerde esneklik sağlanmamaktadır.

Son ödeme tarihine kadar ödeme yapılmayan hizmetler askıya alınıp erişime kapatılır. Tekrar erişime açılması için mevcut borcun ve gecikme bedelinin ödenmesi gerekebilir.

Banka havalesi , EFT ile ödeme yapan müşteriler müşteri panelinden “ Ödeme Bildirimi “ yapmak zorundadırlar. Ödeme tarihlerinin geçmesi halinde HizmetPark yetkilileri hesapları durdurabilir veya tamamen hesabı kaldırabilme yetkilerine sahiptirler.

5. YEDEKLEME VE VERİ KAYBI

Hesapların yedeklenmesi haftalık olarak harici backup sunucusuna yapılmaktadır. Tekrar tekrar yapılan yedeklemeler daha önceki yedeklerin üzerine yazılır, yedekler sadece bir hafta kayıtlı tutulur.

HizmetPark yedekleme hizmeti yapmakla yükümlü değildir. Yedekleme otomasyon sistemi tarafından otomatik olarak yapılmakta, nezaketen sunulan bir hizmet olarak Müşteri’ye verilmektedir.

HizmetPark, Müşteri’nin verilerinin kaybı ya da değişimi dahil hayal edilebilecek hiçbir zarar ve kesintiyle sorumlu tutulamaz. Müşteriler yedeklerini kendileri saklama ve muhafaza etmekle sorumludur.

6. UPTİME GARANTİSİ

Hizmetlerimizin sürekliliği için garanti edilen Uptime (açık kalma) süresi %99 olarak belirlenmiştir. Uptime garantisinin yerine getirilmediği durumlarda hesabınıza kredi eklenmesi için destek talebi açılması gerekmektedir. Sanal sunucu ve kiralık sunucu hizmetlerinde, yalnızca ağ için garanti verilmektedir, Sanal sunucu veya kiralık sunucunuzun çalışır ve/veya erişilebilir durumda olması HizmetPark'ın sorumluluğunda değildir.

Sanal sunucu ve kiralık sunucu hizmetlerinde, yalnızca ağ için garanti verilmektedir, Sanal sunucu veya kiralık sunucunuzun çalışır ve/veya erişilebilir durumda olması HizmetPark'ın sorumluluğunda değildir. Bu gibi durumlarda, siz bildirmedikçe, HizmetPark sorundan haberdar olmayacaktır.

Üçüncü parti izleme yazılımlarının bildirdiği uptime raporları HizmetPark için geçerli değildir.

Uptime garantisi, sunucunun kapalı kalması amacıyla sunucuya kötü niyetli kişiler tarafından yapılacak olan saldırılar sırasında ve önceden belirtilen sunucu bakımları sırasında geçerli değildir. Bu sebeple oluşacak kesintilerde, oluşan kesinti, uptime oranına yansıtılmayacaktır.

7. TEKNİK DESTEK

Standart destek politikamıza telefon ile destek dahil değildir. Web sitemiz üzerinden açtığınız destek talebine istinaden bilgi amaçlı telefon desteğini kullanabilirsiniz.

Destek talepleri hesap sahibi tarafından gönderilen her işlem sorgusuz-onaysız yapılmaktadır. Bundan ötürü herhangi bir yol ile sistem giriş bilgilerini 3. şahısların eline geçen kullanıcıların göreceği zarardan firmamız sorumlu tutulamaz.

Teknik desteğin kapsamı verilen alt yapı hizmeti ile sınırlıdır. Bu alt yapı hizmetinin kapsamı, kullanılan sunucunun donanımı, üzerinde çalışan işletim sistemi ve kontrol paneli yazılımı, buna bağlı ana servisler (Web sunucu, Mail sunucu, FTP Sunucu vb.) ve sunucunun ağ erişimidir. Firmamızdan satın alınan hizmetin üzerine kurulacak olan yazılım, script gibi sistemlerin teknik desteği hizmet kapsamımız dışındadır.

Destek, satış masasındaki HizmetPark çalışan ve yetkililerine olası hakaret, argo kelime, aşağılama veya gerçek olmayan suçlamalarda yetkili kişiler hizmeti durdurup iptal etme hakkına sahiptirler. Bu davranışta bulunan kişilerin hesapları tamamen kapatılır ve ücret iadesi kapsamı dışına kalmaktadır.

8. BAYİ HOSTİNG: MÜŞTERİ SORUMLIULUĞU

Reseller hosting hesabı alıyorsanız, kendi müşterilerine destek vermekle sorumlusunuz. HizmetPark, reseller hosting kullanıcılarının müşterilerine destek vermeyecektir. Eğer herhangi bir reseller hosting kullanıcımızın müşterisi bizimle iletişime geçerse, HizmetPark, kendi müşterinizle ilgilenene kadar hesabınızı askıya alma hakkına sahiptir. Ayrıca, reseller hosting kullanıcılarımız, kendi müşterilerinin sitelerinin içeriklerinden kendisi sorumludur. HizmetPark, hiçbir şekilde reseller hosting kullanıcılarının müşterilerinin yapacağı illegal davranışlardan ve sözleşmeye aykırı davranışlarından sorumlu tutulamaz.

9. SANAL SUNUCU VE KİRALIK SUNUCU

HizmetPark, sunduğu herhangi bir Sanal Sunucu veya kiralık sunucu hizmetinin şifresini sıfırlama hakkını saklı tutar. Geçerli bir e-mail adresi ve root şifresini bizim sistemimizde kayıtlı bulundurmak, müşterinin sorumluluğundadır.

Sanal Sunucu ve kiralık sunucu'lar bizim tarafımızdan yedeklenmemektedir, bütün veriler ve verilerin yedeklenmesi müşterinin sorumluluğundadır.

10. E-POSTA VE SPAM PROSEDÜRÜ

Müşteri, tüm gönderdiği ve aldığı e-postalarından ve içeriğinden, e-postasına gelen zararlı içerikten ve yol açacağı zarardan sorumludur.

HizmetPark, sunucuları üzerinden gönderilen tüm e-postaların , e-postayı alan karşı sunucuda Spam korumasına takılma, Gelen Kutusu’na düşmeme, habersiz reddedilme, silinme vb. hiçbir işlem ve durumlarından sorumlu tutulamaz. Müşteri tarafından gönderilen her bir e-posta en fazla 20 Megabayt olabilir.

HizmetPark, sunucularından hiçbir şekilde toplu e-posta gönderimi yapılamaz. Spam yapan hesaplar 2. uyarıdan sonra durdurulabilir.

HizmetPark, istenmeyen e-mail gönderimine, toplu e-mail gönderimine ve spam e-maillere karşı kesinlikle tolerans göstermemektedir. Bu hususa uymadığınız taktirde, aldığınız hizmet/hizmetler, haber verilmeksizin sonlandırılacaktır.

IP bloğumuzun e-mail kara listelerine(black list) girmesine sebebiyet veren bütün hizmetler haber verilmeksizin sonlandırılacaktır.

HizmetPark, IP bloğunun e-mail kara listelerine girmesi durumunda, buna sebebiyet veren kişiden bu durumun düzeltilmesi için gerekli ücreti talep etme hakkına sahiptir. Bu ücret, HizmetPark'tan bağımsızdır ve IP bloğunun e-mail kara listelerinden temizlenmesi için kullanılacaktır. Bizden hizmet alarak, bu gibi durumlarda, gerekli ücreti, itiraz etmeksizin, talep edilen süre içerisinde ödeyeceğinizi kabul ediyorsunuz.

11. IP ADRESİ DAĞITIMI, KULLANIMI VE DEĞİŞMESİ

HizmetPark, tüm sunucularının IP adreslerini dilediği zaman değiştirme hakkına sahiptir.
HizmetPark Hosting hizmeti alan Müşteri’lerine IP adresi değişimini haber vermekle yükümlü değildir.
HizmetPark bu değişimi yalnızca VPS, VDS ve Kiralık sunucu sahibi Müşteri’lerine bildirmekle yükümlüdür.
HizmetPark değiştirilen IP adreslerini, Sanal ve Kiralık Sunucu Müşterilerinin üyeliğinde belirttiği e-posta adresine en fazla 1 hafta içinde bilgilendirme amaçlı göndermekle yükümlüdür.

12. FİYAT DEĞİŞİMİ

Müşterilerin ödemelerini yaptıkları periyot içerisinde süresi dolmadan bir fiyat değişimi yapılmamaktadır.

HizmetPark listelenen fiyatları değiştirme ve hizmetler de verilen kaynak miktarlarını arttırma, azaltma hakkını saklı tutmaktadır.

Buna göre örneklendirecek olursak yıllık ödeme yapmış kullanıcıdan 6 ay içinde yapılan bir fiyat değişikliği olursa süresi dolana kadar ekstra bir ücret talep edilmez.
Ancak süresi dolduğunda yeni ödeme yaparken yeni tarifeden ödemek durumundadır. Bu kural düşen ödemeler içinde geçerlidir. Fiyatlarda oluşan düşüş nedeni ile müşteri geri iade talep edemez. Bu kural sunucu barındırma yada lisanslandırma hizmetlerinde geçerli değildir.

13. İNDİRİM KUPONLARI

İndirim kuponları HizmetPark'tan ilk defa hizmet alacaklar veya aktif kampanya ürünü için ayrılmıştır.
Satın alınmış ürünlerde indirim kodu kullanılamaz veya indirim kuponlarından ötürü bir iade talep edilemez.
İndirim kuponları veya indirimler sadece ilk satın almada geçerlidir bu kuralı istismar eden kullanıcıların hesabı tespit edildiğinde durdurulabilir veya iptal edilebilir.
Ayrıca yapılan kampanyalar diğer hesaplarla ve diğer kampanyalarla birleştirilemez. Bu tür taleplerde bulunmamanız gerekir.

14. YASAL BİLGİ

HizmetPark gerekli durumlarda yasal merciilerce talep edilen her bilgiyi, (müşteri bilgileri, log kaydı vb) vermek zorundadır. Bu bilgiler, gerekli durumlarda, size ait özel bilgiler de olabilir.

15. FESİH

Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada HizmetPark'a beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, HizmetPark hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir.

Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir.

Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

HizmetPark gerekçe göstermeksizin tek taraflı olarak sözleşmeyi fesih etme hakkını saklı tutar.

16. İLETİŞİM VE BİLGİ ADRESLERİ

Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.

Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

HizmetPark sözleşme süresi içinde müşteri'ye tahsis ettiği ya da müşterinin beyan ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap ekstresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

17. BAYİ

Müşteri (son kullanıcı), ödeme yöntemine, üyeliğine ve siparişine ilişkin bilgilerin, ödemenin gerçekleştirilebilmesi ve ödeme usulsüzlüklerinin önlenmesi, araştırılması ve tespit edilmesini temin amacıyla PayTR Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş.’ye aktarılmasına ve PAYTR tarafından https://www.paytr.com/gizlilik adresindeki Gizlilik Politikası’nın en güncel halinde açıklandığı şekilde işlenmesine ve saklanmasına rıza göstermektedir.

18. YETKİLİ MAHKEME VE İCRA DAİRELERİ

İş bu sözleşme üst kısımda yer alan ve bununla, alt kısımda belirtilen "Değişiklikler" konu başlığından ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma. siparişin internet ortamında HizmetPark'a gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir).

İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

19. İPTAL VE İADE

Şirketimizin iptal ve iade koşulları sayfasında madde madde listelenmiş olup izlenecek yol ilgili sayfada belirtilmiştir.

20. GİZLİLİK POLİTİKASI

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikası ilgili sayfada madde madde listelenmiştir.

21. DEĞİŞİKLİKLER

HizmetPark, dilediği zaman bu sözleşmeyi tek taraflı olarak önceden haber vermeksizin güncelleme ve değiştirme hakkına sahiptir. Yapılan değişiklikler aktif hesap sahibi müşterilerin sitemiz üzerindeki müşteri paneline duyuru olarak girilir. Bunun dışında mail veya başka bir iletişim kanalından yapılan değişiklikler bildirilmemektedir.

HİZMETİ ALAN (MÜŞTERİ) .................................................. HİZMET SAĞLAYICI ..................................................

Bu sayfada bulunan sözleşmeyi HizmetPark'tan hizmet almaya başlayan her kullanıcı kabul etmiş sayılır.

KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİNE İLİŞKİN AYDINLATMA METNİ
Hizmet Sözleşmesi

Atatürk
overlay-spinner