'ye COM.TR Alan Adınızı Belgesiz Kayıt Edebilirsiniz Hemen Belgesiz Kaydet
  • Siz hala internetteki adınızı belirlemediniz mi?
  • Domain sorgulama aracımızı kullanarak bir domain satın alın.
    En uygun fiyatlarla ucuz domain alın; alırken de, yenilerken de az ödeyin!

Ücretsiz Domain Servisleri

HizmetPark dünyasının avantajları ile alan adlarınızı yönetin.

Ücretsiz Domain Yönetimi

Ücretsiz Domain Yönetimi

Kayıt edilen alan adlarınızı Türkçe domain yönetim paneli üzerinden tamamen ücretsiz yönetebilirsiniz.
Ücretsiz Whois Gizleme

Ücretsiz Whois Gizleme

Alan adınızın kimlik bilgilerini gizleyerek spam mail ve aramaları engelleyebilir, alan adınızı güvenli tutabilirsiniz.
Ücretsiz İsim Sunucusu

Ücretsiz İsim Sunucusu

Dilediğiniz kadar alt alan adı (Child DNS) sunucusunu ücretsiz olarak oluşturabilir, değiştirebilir ve silebilirsiniz.
Ücretsiz DNS Yönetimi

Ücretsiz DNS Yönetimi

Sahip olduğunuz alan adının DNS (DNS Zone) yönetimini hiç bir ek ücret ödemeden kolaylıkla yönetebilirsiniz.
Ücretsiz İç Transfer

Ücretsiz İç Transfer

Sahip olduğunuz alan adınızı başka bir müşteriye kolaylıkla transfer Edebilirsiniz.
Ücretsiz Domain Kilidi

Ücretsiz Domain Kilidi

Alan adınızı çalınma riskine karşı online panelimizden kilit altına alabilirsiniz.
Kayıt Yenileme Transfer
.com.tr İndirim
.net.tr İndirim
.org.tr İndirim
.biz.tr İndirim
.info.tr İndirim
.web.tr İndirim

İyi Bir Domain Nasıl Olmalıdır?

İyi bir alan adı seçimi markalaşmayı kolaylaştırır ve yatırım getirinizi arttırır.

Domain Kısa ve Akılda Kalıcı olmalıdır.
Kısa ve Akılda Kalıcı Olmalı

İşinizle ilgili aramaları karşılayan anahtar kelimeler Google'da sıralamanızı iyileştirecektir. Markanızın bilinirliği ve akılda kalıcılığı da artacaktır.

Domain işinizi veya markanızı anlatan kelime ve öğeler içermelidir.
İşinizi ve Markanızı Yansıtmalı

İşinizle ilgili aramaları karşılayan anahtar kelimeler Google'da sıralamanızı iyileştirecektir. Markanızın akılda kalıcılığı da artacaktır.

Domain kolay söylenenen veya kolayca anlaşılan bir ifadeye sahip olmalı.
Kolay Telafuz Edilebilir Olmalı

Alan adınız kolayca söylenilebilir olmalıdır. Kolay telafuz, alan adlarının markalaşma değeri ve insanlar tarafından anlaşılmasını kolaylaştıracaktır.

Domain özel karakter veya karmaşık harfler içermemelidir.
Özel Karakter İçermemeli

Alan adınızda tire (-) tercih edilmemelidir. Rahatça söylenebilen ve yazılabilen bir alan adı ile yanlış anlamaların önüne geçilmiş olacaktır.

Alan Adı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Evet. Domain adresiniz için özel isim sunucu (name server) oluşturma işlemini Hosting.com.tr sitemizin kontrol panelinden ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Özel isim sunucusu Child DNS veya Name Server olarak adlandırılabilir. Özel isim sunucu oluşturma işlemi tamamen ücretsizdir ve online olarak yapılan değişiklikler anında gerçekleşir.

Satın aldığınız alan adınız ödemeniz sonrasında anınada aktif olur ve kullanıma hazırdır. Alan adı yönetim sayfanızdan nameserver yönlendirmelerinizi yaparak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

ICANN'ın 2017-2018 yıllarında getirmiş olduğu yeni kurallar kapsamında, alan adı kayıt eden kullanıcı verilerini doğrulamak zorundadır. Alan adı kayıt edildikten sonra kayıçı firmalar, alan adı kayıt eden müşterinin e-posta adresine onay linki göndermektedir. Bu onaylama işleminin yapılmaması durumunda alan adı satın alındıktan 15 gün sonra otomatik olarak askıya alınmaktadır. Bu işlem kayıtçı firma tarafından otomatik yapılır.Alan adının tekrar aktif olabilmesi için onay işleminin tamamlanması gereklidir.

Alan adı transfer işlemi, tüm adımların doğru tamamlanması durumunda 7-10 gün sürmektedir. Alan adınızı problemsiz olarak transfer edebilmek için, transfer işlemini başlattığınızda size gelen onay mailindeki linke tıklamanız zorunludur. Ayrıca alan adınızın transferi tamamlanana kadar whois koruması kapalı olmalıdır.

EPP transfer kodu, her bir alan adı için eşsiz olarak kayıtçı firmalar tarafından üretilir. Alan adınızı firmalar arasında transfer edebilmek için EPP kodunu kullanmanız gereklidir. Bu kod olmadan alan adınızı farklı bir firmaya transfer edemezsiniz.

Whois bilgilerindeki kimlik bilgilerini dilerseniz anonim hale getirebilir, dolayısı ile alan adınız sorgulandığında kimlik bilgilerinizi gizleyebilirsiniz. Bu servis ücretlidir.

Başvuru sırasında belge gerektirmeyen alan adlarının tescili, Virgo tarafından 24 saat içerisinde gerçektirilir. Başvuru sırasında belge ibraz edilmesi gerekiyor ise, belgelerin ibrazından sonra genellikle 48 saat içerisinde alan adı tahsisi yapılır. Gönderilen belgeler ile ilgili bir sorun yaşanması durumunda bu süre biraz daha uzayabilmektedir.

Domain isimlerinde türkçe karakter kullanabilmeyi sağlayan bir yeniliktir. Bu sayede domain isimlerinde türkçe karakterler ı,ş,ğ,ü,ö,ç içeren alan adlarıda kullanılabilmektedir. Türkçe dil desteği olan web tarayıcısı ve ve türkçe dil paketi yüklü olan bir bilgisayardan ve dünyanın her yerinden kullanılabilecek bir sistem olması avantaj olmakla beraber, e-posta sistemlerinin henüz yaygın destek sağlamaması sonucu mail gönderme konusunda bazı sorunlar yaşanması muhtemeldir.

Bir web sitesi açmak için öncelikle bir domain satın almak gereklidir. Seçilen alan adı, mümkün olduğunca kısa, anlamlı ve akılda kalıcı olmalıdır. Her dilde kolayca okunabilen bir yapıda alan adı kayıt etmek, ilgili web sitesine farklı ülke ve bölgelerden de kolay erişim sağlanması için fayda sağlayacaktır. Kayıt edilecek alan adı, yayınlanacak web sitesi içeriği ile uyumlu olmalı ve site ile alakalı anahtar kelimeleri içermelidir. Ayrıca kayıt öncesi, belirlenen alan adı ile ilgili mevcutta bir marka tescili yapılıp yapılmadığını sorgulamak, daha sonra karşılaşılabilecek telif sorunları ve yasal problemlerin önüne geçmek için de faydalı olacaktır.

Alan adlarının hostlara gönlenmesini sağlayan isimlerdir. Her hostun en az 2 dns adresi vardır. Alan Adları yönetim panellerinden o alan adı hangi hosta yönlendirilmek isteniyorsa o hostun dnsleri yazılarak kaydedilir. DNSlerin aktif olması 12 saat sürebilir. Alan adlarının whois sorgulamalarında yönlendirilmiş dnslerde görünmektedir. örnek dns: ns1.google.com ve ns2.google.com dur. Host satan her firmanın dnsleri vardır. DNSler domain yönetiminden oluşturulur ve ip adresine yönlenir. Domain yönetiminde yer alan DNS Oluşturma ve DNS Yönlendirme karıştırılmamalıdır. Birinde ns1.google.com gibi dns oluşturularak 123.12.123.1 gibi ip adresine yönlendirilir, birinde ise alan adı ns1.google.com gibi oluşturulan bir DNSe yönlendirilir.

Alan adlarında bazı dönemlerde yarı yarıya varan indirimler sağlamaktayız. Güncel kampanyalarımızı sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

ICANN akreditasyonuna sahip ulusal kayıt operatörü HizmetPark hizmetlerinin kalitesi; dijital dönüşümlerin titizlikle takibinden ve en yüksek performanslı donanımların en uygun fiyatlarla sunulmasından kaynaklanır. HizmetPark’ta domain kayıt ve transfer işlemlerinizde sürpriz ücretlerle karşılaşmazsınız. DNS güncelleme, WHOIS gizleme, domain yönlendirme, iç transfer, transfer kilidi gibi domain işlemleri içinse ücret alınmaz.
Atatürk
overlay-spinner