'ye COM.TR Alan Adınızı Belgesiz Kayıt Edebilirsiniz Hemen Belgesiz Kaydet

Altyapı ve Verimerkezi

Network Altyapımız
HizmetPark olarak hizmet verdiğimiz tüm sunucularımız yurt içi ana internet erişimini ComNet Verimerkezi üzerinden sağlıyor olup, Türk Telekom MPLS omurgasına, 2 farklı santralden her birine 2 farklı ring bağlantı ile dört noktadan yedekli olarak bağlıdır. Yedekli yurt içi Türk Telekom bağlantıları sayesinde siteleriniz yurt içinden en hızlı şekilde yayın yapar.


Veri merkezi altyapısını Türkiye'nin en iyi veri merkezi olan ComNet Verimerkezi üzerinden almak ile ana işlerimiz olan Bulut Hizmetleri, Web Hosting ve Sunucu Kiralama konularında çok daha fazla etkin olabilmekte ve müşterilerimize servis kalitesi yüksek bir hizmet sunabilmekteyiz.


  • Soğuk Koridor Tasarımlı, %99 Verimli Doğa Dostu Veri Merkezi Dizaynı
  • En Güncel Alt Yapı Tasarımı, Tamamı Fiber Tam Yedekli Marka Yedekli Tasarım
  • Dünya'nın En Büyük Internet Sağlayıcılar En Direkt Erişim
  • N+1 UPS ve N+1 Jeneratörler ile Güç Yedekliliği


Comnet Datacenter Istanbul Detaylı Bakış

Türkiye' nin en büyük alt yapı kapasitesine sahip operator ve ağ bağımsız Comnet Veri Merkezi Istanbul, müşterilerine Türkiye' de özledikleri Dünya standartlarında veri merkezi hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Tüm avura, orta doğu ve hatta asya bölgelerine en direkt erişim hizmeti verebilen ilk ve tek veri merkezi olma özelliğindedir.

Comnet Veri Merkezi, Istanbul şehir merkezinde lokasyonu sayesinde ulaşımı en kolay veri merkezlerindendir. 6 Veri Merkezi katı ve 2 Ofis katı olmak üzere 8 katlı bağımsız yapıdan oluşmaktadır.

Veri Merkezlerinin en büyük ihtiyacı olan elektrik santrali 3.2MW kapasitesindedir. Kendisine ait tam yedekli enerji ve fiber alt yapısı ile 7/24 güvenli erişim hizmeti sağlanmaktadır. Comnet Veri Merkezi Istanbul Tier 3 dünya standartlarında dizayn edilmiştir. En güncel ve en son teknoloji güvenlik/network ürünleri kullanılmaktadır. Stratejik lokasyonu sayesinde avrupa ve dünya internet erişim noktalarının bulusma yeri halindedir. Bu özelliği sayesinde Türkiye\'de ilk ve Tek konumdadır. Comnet Veri Nerkezi Istanbul alışılagelmiş bütün zorlukları kaldırmak için bildiklerini sizede unutturacak.


Donanım Altyapısı

Sunucu altyapımız gerçek sunuculardan oluşmaktadır. Fiziksel sunucularımız üzerindeki tüm donanım bileşenleri kurumsal ölçeklidir.

Envanterimizde 100+'den fazla bireysel ve 300+'den fazla gerçek kurumsal sunucu bulunmaktadır. Bu sunucularımızın bir kısmı HP, Dell bir kısmı da Supermicro markalı çift işlemcili ve yeni nesil sunuculardır. Sunucularımızın tamamı kendi bünyemize aittir. Sahip olduğumuz sunucularımız ile Windows ve Linux tabanlı olarak sizlere en yüksek performans ile kesintisiz bir hosting hizmeti vermekteyiz. Sunucularımızın konfigürasyonu ise, Intel E5 İşlemci, SSD Pro Hard Diskler, 256 GB Ram den oluşmaktadır. Network güvenlik donanımı olarak Cisco ekipmanları kullanılmaktadır. Tıpkı sunucularımız gibi network donanımlarımızın tümü de yine kendimize aittir.

Network güvenlik donanımı olarak %100 yedekli Fortigate 1500D ve Juniper SRX3400 serisi servis sağlayıcı ölçekli cihazlar kullanılmaktadır. Sunucularımızın ve network donanımlarımızın tümü kendimize aittir.


Datacenter 5
Datacenter 1
Datacenter 6
Datacenter 2
Datacenter 3
Datacenter 4
Atatürk
overlay-spinner